“Optisyenlik Öğrenci-Sektör Buluşması” Etkinliği Öğrencilerin Mesleki Gelişimini Destekliyor « Balıkesir Haber Ajansı

28 Mayıs 2024 - 16:37

“Optisyenlik Öğrenci-Sektör Buluşması” Etkinliği Öğrencilerin Mesleki Gelişimini Destekliyor

“Optisyenlik Öğrenci-Sektör Buluşması” Etkinliği Öğrencilerin Mesleki Gelişimini Destekliyor
Son Güncelleme :

07 Mayıs 2024 - 20:04

Öğrencilerin mesleki gelişimini desteklemek amacıyla bir üniversite tarafından düzenlenen “Optisyenlik Öğrenci-Sektör Buluşması” etkinliği önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. Bu etkinlik, öğrencileri sektörün önde gelen isimleriyle bir araya getiriyor ve mesleki bilgi ile becerilerinin artırılmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Buluşma, üniversitenin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından organize ediliyor ve her akademik dönem düzenli olarak gerçekleştirilen öğrenci-sektör etkinliklerinin bir parçası. Etkinlik, sektör profesyonelleri ve öğrenciler arasında diyalog ve işbirliği fırsatları yaratmayı amaçlayarak eğitim ve endüstri arasındaki köprüyü güçlendirmeyi amaçlıyor.

Etkinlikte, optik sektörünün deneyimli isimleri katılımcı olarak yer alacak. Bu kişiler arasında bir optik firmanın bölge müdürü ve insan kaynaklarından sorumlu yönetici bulunuyor. Ayrıca, alanında uzman bir optisyen de katılımcılarla deneyimlerini paylaşacak.

“Optisyenlik Öğrenci-Sektör Buluşması”, ilgili tarih ve saatte üniversitenin öğrenci yaşam merkezinde düzenlenecek konferans salonunda gerçekleştirilecek. Bu etkinlik, hem öğrencilerin alanda çeşitli kariyer olanaklarını keşfetmelerine yardımcı olacak hem de sektör temsilcileriyle doğrudan iletişim kurma imkanı sunarak onların mesleki ağlarını genişletmelerine olanak tanıyacak.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.