Bigadiç’te Orman Yangın Gönüllüsü Eğitimi Düzenlendi « Balıkesir Haber Ajansı

24 Haziran 2024 - 17:22

Bigadiç’te Orman Yangın Gönüllüsü Eğitimi Düzenlendi

Bigadiç’te Orman Yangın Gönüllüsü Eğitimi Düzenlendi
Son Güncelleme :

28 Mayıs 2024 - 10:31

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ve Bigadiç Orman İşletme Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen “Orman Yangın Gönüllüsü” eğitimi, Bigadiç’te gerçekleştirildi. Eğitimde, öğretmenler, imamlar ve Polimetal Madencilik personeli orman yangınlarına karşı hazırlıklı hale getirildi.

Eğitim, Bigadiç Orman İşletme Şefi Cihad Öncül tarafından verildi. Etkinliğin amacı, orman yangınlarıyla mücadelede gönüllülerin bilinç düzeyini artırmak ve orman yangınlarına etkin müdahale yetilerini geliştirmek oldu.

Program kapsamında, katılımcılara orman yangınlarının sebepleri, yangın anında yapılması gerekenler ve alınacak önlemler hakkında detaylı bilgi aktarıldı. Ayrıca, yangın söndürme ekipmanlarının doğru kullanımı ve yangın sırasında izlenecek prosedürler uygulamalı olarak gösterildi.

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, bu tür eğitimlerin önemine vurgu yaparak, yerel halkın ve işletmelerin yangınlara karşı bilinçlendirilmesinin, olası yangınların önlenmesi ve hızlı müdahale açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Haberi Kaynağı: Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü duyurusu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.