Asırlık Sındırgı Panayırı Kapılarını 29 Ağustos’ta Açıyor « Balıkesir Haber Ajansı

18 Nisan 2024 - 00:58

Asırlık Sındırgı Panayırı Kapılarını 29 Ağustos’ta Açıyor

Asırlık Sındırgı Panayırı Kapılarını 29 Ağustos’ta Açıyor
Son Güncelleme :

29 Ağustos 2022 - 13:13

95 views
Asırlık Sındırgı Panayırı Kapılarını 29 Ağustos’ta Açıyor
Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde yıllardır süre gelen Kocakonak Panayırı kapılarını 29 Ağustos Pazartesi günü ziyaretçilere açıyor.
29Ağustos – 4 Eylül Sındırgı‘da Panayır Zamanı
29 Ağustos’ta başlayan 4 Eylül’e kadar sürecek olan Panayır, Sındırgı Yağcıbedir Uçan Halı Şenliği ile birlikte birbirinden eğlenceli etkinliklere de ev sahipliği yapacak. On Binlerce kişi önceki yıllarda olduğu gibi Kocakonak Panayırını ziyaret edecek. Kimileri çocukluk anılarını yad ederken, kimileri de ilk kez panayır ortamını gezecek. Her kesimden vatandaş Lunaparkta gönüllerince eğlenme fırsatı bulacak. 1-4 Eylül tarihlerinde ise Kurtuluşun 100. Yılı anısına gerçekleştirilecek Ekin Uzunlar, Şengül Bulut Arsever, İsmail Özkan, Tuğçe Kandemir, Ömer Çandır ve Ayşe Dinçer konserleri de eğlenceyi zirveye taşıyacak.
Panayır alanı içerisinde yer alan alkollü ortamlar ve kumar oyunları bu yıl da yer almayarak vatandaşların ailece keyifli zaman geçirebilecekleri nezih bir ortam için program hazırlandı. Asırlık panayır geleneği aynı yerinde yaşatılacak.
Lunapark, oyun grupları, penaltı, kasnak ve konserler ile 7 güç sürecek Kocakonak Panayırı 29 Ağustos 2022 tarihinde kapılarını açacak. Dışarıdan ilçeye gelen vatandaşlar dâhil olmak üzere 30 bine yakın ziyaretçi alan Panayır’a katılımın bu yıl da yoğun olması bekleniyor.
Panayır süresi boyunca Lunapark ve eğlence grupları ile stantlar açık kalacak.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “Vatandaşlarımızın taleplerini her alanda değerlendiriyoruz. Aile yaşantısında zararı olan kısımları çıkarıp revize edilen bir program ile keyifli bir Panayır sizleri bekliyor. Panayır ile kimi vatandaşlarımız eski hatıralarını canlandıracak. Uluslararası Yağcıbedir Uçan Halı etkinlikleri ile panayır geleneği daha keyifli bir hale gelecek. Bunun yanısıra panayır alanında kurulan Geleneksel Türk Sporları Merkezi panayırın son günün yöresel cirit müsabakalarına da ev sahipliği yapacak. 29 Ağustos’ta uçan sandalyenin altında buluşalım. Tüm halkımızı bekliyoruz. “dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.