6 Aralık 2019 Cuma
Logo

bugün sakarya meydan muharebeini 96 yıldönümü tıklayın izleyin.


türkiye nin kaderini belirliyen ve tarih altın harflerle yazılan sakar ya savaşı 96 yıl dönümü her kesinkutlu olsun.


23-8-2017

Sakarya Meydan Muharebesi Zaferinin 96. yıl dönü

Ankara’da Sakarya Zaferinin Yıl Dönümü Kutlandı

mü, Ankara’nın Polatlı ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

Ankara’da Sakarya Zaferinin Yıl Dönümü Kutlandı

Sakarya Meydan Muharebesi Zaferi’nin 93. yıl dönümü, Ankara’nın Polatlı ilçesinde Duatepe’de düzenlenen törenlerle kutlandı. Kutlamalarda, canlandırma sırasında bir çavuşun yaralı askeri kucağında cephe gerisine taşıması sırasında töreni izleyen vatandaşlar duygusal anlar yaşadı. Bu yılki törenlerde Türk Yıldızları’nın gösterisini vatandaşlar ilgiyle izledi. Performanslarında ikili, üçlü ve çoklu geçişleri de başarıyla sergileyerek birbirinden tehlikeli figürler icra eden Türk Yıldızları, Polatlı semalarına çizdiği kalple töreni izlemeye gelen vatandaşlardan büyük alkış aldı.
sakarya zaferi ile ilgili görsel sonucu
Sakarya Zaferi’nin 93. yıl dönümü Ankara Polatlı yakınlarındaki Duatepe’de düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı. Sakarya Savaşı Zaferi’nin yıl dönümü etkinlikleri, ilçe merkezine 6 kilometre mesafede bulunan Dua Tepe’de yapıldı. Türk ordusunun Viyana’dan başlayan gerilemenin durdurulduğu ve alınan ilk tepe olma özelliğindeki Dua Tepe’deki törene; TBMM İdari Amiri Ali UzunırmakJandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, EDOK Komutanı Orgeneral Kamil Başoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, AK Parti Milletvekili Ülker GüzelCHP Milletvekilleri Aylin Nazlı Aka ve Levent GökMHPMilletvekili Zuhal Topçu ile üst düzey askeri ve sivil yetkililer ile gaziler katıldı. Töreni bir çok vatandaş çocukları ile birlikte izledi.

Dua Tepe’deki anıta; TBMM Başkanlığı adına TBMM Meclis İdare Amiri Ali UzunırmakTürk Silahlı KuvvetleriDeniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu çelenk bıraktı.
sakarya savaşı ile ilgili görsel sonucu
SAKARYA MUHAREBESİ CANLANDIRMASI VATANDAŞLAR TARAFINDAN İLGİYLE İZLENDİ

Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı tarafından hazırlanan, görevli personelin rol aldığı Sakarya Savaşı canlandırması törenlerin en önemli bölümünü oluşturdu. Canlandırmada, Dua Tepe başta olmak üzere Polatlı ve Haymana bölgesinde yer alan ve savaşın cereyan ettiği Çangaldağ, Mangaldağ, Karatepe, KartalTepe gibi stratejik önemi bulunan bölgelerin tanıtımı yapıldı. Canlandırmada, ayrıca cephedeki tabloyu anlatan yaralı Türk askerleri, savaşın komutanları ile askerlerin diyalogları dikkat çekerken, bir çavuşun kucağında yaralı askeri cephe gerisine taşıdığı sırada izleyenler arasında duygusal anlar yaşandı.

Canlandırmanın finalinde rol alan görevliler hep birlikte sahneye gelerek Türk ordusunun zaferini haykırdı. Savaşın canlandırması sırasında top atışları, makineli tüfek atışları gerçeği aratmadı. Ayrıca, ordunun Dua Tepe’nin alınması için yapılan çevrelemede büyük beğeni topladı. Sakarya Savaşı canlandırması, törene katılan protokol üyeleri ve halkın büyük alkışını aldı. 

Sakarya Savaşı canlandırmasının ardından, kara havacılık unsurları taarruz ve genel maksat helikopterleri, süper cobra helikopterleri, skorsky helikopterleri ve T129 ATAK taarruz ve taktik keşif helikopteri Dua Tepe’nin üzerinden uçuş yaptı.Ayrıca 93. Yıldönümü için Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi ’Türk Yıldızları’ özel bir gösteri yaptı. Türk Yıldızları’nın Polatlı semalarında sunduğu gösteriler nefes kesti, kutlamalara coşku kattı.Türk Yıldızları, performanslarını 4’lü ve 2’li solo olarak sergiledi. Performanslarında ikili, üçlü ve çoklu geçişleri de başarıyla sergileyerek birbirinden tehlikeli figürler icra eden Türk Yıldızları, Polatlısemalarına çizdiği kalple töreni izlemeye gelen vatandaşlardan büyük alkış aldı.


Aramalar : sakarya meydan muharebesi ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Videolar

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
Balıkesirspor’un hocası İstanbulspor maçını kazanmak için Gideceğiz dedi
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
ÖMER FATİH İKİZ
Balıkesir Polisinden BASKINI ve Şafak Operasyonu !
Osman Yurdusev
BALIKESİR’DE 26 ÖĞRETMENE GÖZALTI ŞOKU! İşte İsimleri !
ANKETLER (Tümü)
Yeni Anket Sorusu...
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Web Tasarım: Özgüweb