17 Ocak 2021 Pazar
Logo

Sayın Edip Uğur DEVA Partisi’nde bir basın toplantısı düzenle Şoförünün açıklamalarına Sen de cevap ver


12-1-2021
Sayın Edip Uğur DEVA Partisi’nde bir basın toplantısı düzenle Şoförünün açıklamalarına Sen de cevap ver

Firari fetö imamı İzzet Bilir’in şoförü şok açıklamalarda bulunmuştu Edip Uğur bunları hiç ses çıkarmamıştır

FET֒nün Balıkesir imamı İzzet Bilir Balıkesir’e her geldiğinde Edip Uğur ile görüşürdü. Ben şoförü olduğum için onları sadece bu toplantılara götürüp getiriyordum.
FET֒ nün firari imamı izzet Bilir’in hakkında yakalanma kararı olan ve Turgutlu’da yakalanıp tutuklanan şoförü Orhan Urfan’ ın ifadesi bomba gibi patladı!FET֒nün Balıkesir imamı İzzet Bilir Balıkesir’e her geldiğinde Edip Uğur ile görüşürdü. Ben şoförü olduğum için onları sadece bu toplantılara götürüp getiriyordum.
İZZET BİLİRİN ŞÖFÖRÜNDEN ŞOK İTİRAFLAR ?

     BALIKESİR’DE ŞOFÖR BOMBASI     Balıkesir her  geçen gün daha fazla geriliyor!

Şimdide ,  FET֒ nün firari imamı izzet Bilir’in hakkında yakalanma kararı olan ve Turgutlu’da yakalanıp tutuklanan şoförü Orhan Urfan’ ın ifadesi bomba gibi patladı!

Balıkesir  2. Ağır Ceza Mahkemesinde SEGBİS le savunması alınan Orhan Urfan,

 “Ben İzzet Bilir ‘in şoförü olduğum için gittiği yere ben götürüp getiriyordum doğrudur ama kesinlikle toplantılarına girmiyordum,  görüşmelerine katılmıyordum,  bunun en bariz örneği de eski Milletvekili Edip BeydirAnkara’dan her geldiğinde Balıkesir’de görüşürlerdi..” dedi.

21 Ekim 2016’ da ilk duruşması yapılacak olan dava ile ilgili ifadesi alınan Orhan Urfan ,

  31 Aralık  2014 Tarihine kadar İzzet Bilir’in şoförlüğünü yaptığını o tarihte işine son verildiğini söyledi..

Bu durumda  şoför Urfan’ ın iddiasına göre;

 Edip Uğur’ la firari İmam İzzet Bilirin  17-25 Aralık 2013 ‘den sonrada en az yaklaşık bir yıl daha görüştükleri ortaya çıkıyor!

İşte diğer sanıklarla birlikte 21 EKİM 2016 da hakim karşısına çıkacak olan ,

Şoförün bu ifadesi dün başta Ankara olmak üzere Türkiye  gündeminde de geniş yankı buldu .

Başkent ’te geniş çevresi ve etkinliği olduğu bilinen Gazeteci  Zihni çakır ,

AVAZ TÜRK isimli haber sitesinde olayı;

“Edip  Ağa yı yakacak ifadeler imamın şoföründen”  başlığı ile verdi.

İşte o Haber!!!

Edip ’AĞA’yı yakacak ifadeler ’İmam’ın şoföründen!
Türkiye’nin merakla beklediği FET֒nün siyasi ayağının emareleri ortaya çıkmaya başladı. Bu emarelerden ilki de FET֒nün en çok örgütlendiği illerin başında gelen Balıkesir’den geldi. FET֒nün Balıkesir İmamı olarak bilinen firari İzzet Bilir’in tutuklu şoförü, Bilir ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur arasındaki ’sıkı ilişkiyi’ itiraf etti. Bu arada Büyükşehir Belediye şirketi FIRINTAŞ A.Ş’nin, FET֒cü iş adamlarıyla ticari ilişkisini bu iş adamları tutuklandıktan sonra bile sürdürdüğü ortaya çıktı. Balıkesir’i ve Türkiye’yi şok eden diğer bilgiler ise, Darbeci askerlerin darbeden 24 ve 48 saat önce Edip Uğur ve bürokratlarıyla yakın teması oldu.


 

Balıkesir’in kaçak imamının şöförü O. U., darbe girişimi sonrasında 11 Ağustos 2016 günü Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde verdiği ifadede, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ile ilin imamı İzzet Bilir’in sık sık görüştüğünü bildirdi. Mahkeme tarafından tutuklanan Balıkesir İmamı İzzet Bilir’in şoförü O. U.’nun ifadesi mahkeme tutanağına şu şekilde yansıdı:

“.....FET֒nün Balıkesir imamı İzzet Bilir Balıkesir’e her geldiğinde Edip Uğur ile görüşürdü. Ben şoförü olduğum için onları sadece bu toplantılara götürüp getiriyordum...”

Mahkeme tutanağında kaçak imamın şoförü, zaman zaman İzzet Bilir’in randevularını ayarladığını ancak, bu randevuların da sınırlı sayıda olduğunu öne sürdü. Tutuklu şoför, örgüt üyelerinin Balıkesir’de yaptıkları toplantılara kendisini almadığını hatırlatarak, dolaysıyla büyük bir gizlilik içinde yapılan söz konusu toplantılarda nelerin konuşulduğunu bilmediğini de kaydetti.

Şehir imamı İzzet Bilir ile Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un görüşmelerinin de bu kapsamda gerçekleştiğini ifade eden tutuklu şoför, "imam-başkan" görüşmesinde nelerin konuşulduğunu bilmediğini vurguladı.

 

 

ŞOFÖRÜN İFADESİ NE ANLAMA GELİYOR?

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un, “kripto FET֔cü olduğuna yönelik iddialar bir süredir şehirde dillendiriliyordu. AK Parti’de önemli görevler üstlenen ve uzun yıllar milletvekilliği yapan  Başkan Uğur’un, damadının da FET֒cü olduğu, hatta bir yakınının da FET֒nün merkez üstü Pensilvanya’daki karargahında görev yaptığı dile getirilmişti. Ancak Başkan Uğur, bu iddiaları her defasında yalanladı. Uğur, son olarak bayram süresince yaptığı açıklamalarda, Ankara’ya "ben yanarsam siz de yanarsınız" anlamına gelebilecek ifadeler kullandı. Bu durum, şehirdeki gerginliğin daha da artmasına yol açtı.

AK PARTİ İDDİALARI İNCELİYOR

AK Parti Genel Merkezi, FET֒nün siyasi ayağına ilişkin tüm iddiaları mercek altına aldı. Özellikle, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturmalarda "örgütün siyasi ayağına" yönelik elde edilen tüm bilgi ve belgeler tek tek inceleniyor. Bu incelemenin tamamlanmasının ardından örgütle doğrudan bağlantısı bulunan üyeler hakkında hukuki işlem başlatılacak. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur hakkındaki iddiaların da bu çerçevede mercek altına alındığı öğrenildi.

FIRINTAŞ A.Ş’NİN FETÖCÜLERLE DERİN İLİŞKİSİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un FETÖ ile ilişkisi tartışılırken, bir skandal da Büyükşehir Belediye’ye ait Fırıntaş A.Ş’de patladı. 15 Temmuz Darbe girişiminden 48 saat önce darbe sonrasında darbeye teşebbüsten tutuklanan 9. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral İshak Dayıoğlu’nu, darbe sonrası için ekmek planlaması yaptığı şüphesini güçlendiren bir şekilde ekmek fabrikasında gezdiren Fırıntaş A.Ş. Genel Müdürü Kazım Boztaş’ın, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanan iş adamlarıyla tutuklandığı gün bile Belediye şirketinin ticari ilişkisini sürdürdüğü ortaya çıktı.

 

 


Aramalar : Edip, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
Balıkesirspor’un hocası İstanbulspor maçını kazanmak için Gideceğiz dedi
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
Levent Özenç
Levent özenç Yazdı! 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü!
ÖMER FATİH İKİZ
Balıkesirde Almanca’yı Çok İyi Bilen Takım Arkadaşları Arıyoruz Yüksek Maaş Sigorta Yüksek Pirim
Osman Yurdusev
BALIKESİR’DE 26 ÖĞRETMENE GÖZALTI ŞOKU! İşte İsimleri !
ANKETLER (Tümü)
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.