30 Ekim 2020 Cuma
Logo

Genç Yaşta Geçirdiği Kalp Krizi Sonucu Yaşamını Yitirdi.!


17-10-2020
Genç Yaşta Geçirdiği Kalp Krizi Sonucu Yaşamını Yitirdi.!

1982 yılında Hamburg’da dünyaya gelen Levent Danık, 38 yaşında ansızın vefat etti.

GÖZLERİ GÜLEN İNSAN LEVENT DANIK’I KAYBETTİK!

Haber: Ali Akdemir

Hamburg Türk Basın Birliği ( HTBB ) yönetim kurulu üyesi,  Denizli’li göçmen  işci bir ailenin çocuğu olarak,   1982 yılında Hamburg’da dünyaya gelen Levent Danık,  38 yaşında ansızın vefat etti.
Çevresinde son derece  sevilip-sayılan kişiliğiyle tanınan Levent Danık,  evli  ve  ikisi kız, biri erkek olmak üzere,  toplam üç çocuk  babasıydı.

Levent Danık, 15 ekim Perşembe günü çalıştığı Lübeck kenti yakınlarında,   aniden fenalaşarak kalp krizi geçirdi.  

Ambulans helikopterle hemen  Hamburg’ta St. Georg hastahanesine kaldırıldi. Hastahanenin yoğun bakım ünitesine alınan Danık, yapılan tüm tıbbi müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 17 ekim  cumartesi sabahı, hayata gözlerini yumdu.

Levent Danık’ın beklenmedik bu ani ölümü, başta ailesi olmak üzere, basın camiasında ve arkadaşları arasında derin üzüntüye neden oldu.

RIZA ATAMTÜRK, "O BENİM EVLADIM GİBİYDİ!"

Levent Danık’ın ölümünden en çok üzüntü duyan kişilerden HTBB üyesi Rıza Atamtürk, "O benim adeta evladım gibiydi. Bundan 20 yıl önce, daha 19 yaşındayken  benim yanımda  AVS adlı  işyerimde,  sigorta uzmanı olarak meslek eğitimi  yapmıştı. 

 Daha sonra ise  kurduğum  AGA Medya’da grafik ve dizgi işlerinin sorumluluğunu üstlenmişti.  Taki, ölüm bizi ayırıncaya kadar, iş ve yakın aile dostluğumuz  bugüne kadar hep devam etmişti." dedi.

HAMBURG TÜRK BASIN BİRLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA!

Levent Danık’ın beklenmedik ani  ölüm olayının ardından,  yönetim kurulu üyesi olduğu  Hamburg Türk Basın Birliği’nden,  yönetim kurulu adına başkan Emin Sağlık imzasıyla bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamada, "Gazeteci arkadaşımız, Hamburg Türk Basın Birliği  Yönetimi Kurulu Üyesi (Sayman) LEVENT DANIK  geçirdiği ani bir kalp krizi sonucu,   17 Ekim Cumartesi sabahı hayata  gözlerini yummuştur.  38 yaşında vefat eden gazeteci arkadaşımız LEVENT DANIK’a  yüce Allah’dan rahmet, kederli ailesine basın camiasına  ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.  Mekanı cennet, yattığı yer nur içinde olsun!" denildi.

HAMBURG BAŞKONSOLUSU YONCA SUNEL ÜZÜNTÜSÜNÜ DİLE GETİRDİ!

Hamburg  Başkonsolosu Yonca Sunel, gazeteci Levent Danık’ın  ölümünden duyduğu üzüntüsünü dile getirdiği açıklamasında, "Tüm basın camiasına ve ailesine sabırlar diliyorum" dedi.

SPD MİLLETVEKİLİ GÜNGÖR YILMAZ’DAN AÇIKLAMA!

Hamburg Eyalet Meclisi SPD miletvekili Güngör Yılmaz’dan,  HTBB üyelerine başsağlığı mesajı geldi. Güngör Yilmaz da  yayınladığı taziye mesajında, "Değerli Hamburg Türk Basın Birliği Üyeleri! Hamburg Türk Basın Birliği’nin kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesi olan  Levent Danık,  arkadaşımızın geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata gözlerini yumduğunu, derin üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. 
Genç yaşta aramızdan ayrılan Levent Danık,  HTBB’ye sunduğu katkıyla, efendi kişiliğiyle, çalışkanlığıyla ve yardımseverliğiyle hafızalarımızda kalacaktır." dedi.

ATATÜRK KUPASI ORGANİZE KOMİTESİ DE AÇIKLAMA YAPTI

Hamburg Başkonsolosluğu bünyesinde organize edilen "Atatürk Kupası" organize komitesi  konuyla ilgili bir açıklama yaptı.
  Yapılan açıklamada,  Pazar günü oynanacak olan Atatürk kupası final maçında, basın camiasının acı kaybı olan  Levent Danık’ın  anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacağı belirtildi.
BİR GÜZEL İNSANDI LEVENT DANIK

 ( Yorum: Ali Akdemir)

" Dörtnala bir yaşamın,  ışıklarını görebilirdik gözbebeklerinde.
Sevincin, tutkunun, Yaşama isteğinin çiçeklerini "
İnsan vardır güzelliğin, doğruluğun, yaşam sevincinin, erdemliliğin ve mütevaziliğin simgesidir. Levent Danık,  tüm bu güzellikleri yüreğnde  taşıyan değerli  bir arkadaşımız ve çalışkan bir   meslekdaşımızdı.

Son derece alçak gönüllü ve mütevaziydi. Hamburg Türk Basın Birliği bünyesinde yaptığımız toplantılarda-sohbetlerde  konuşurken ve  tartışırken,  son derece sakin konuşur, birleştirici  ve  kimseyi incitmeyen bir usluba sahipti.  Çalışkan ve üzerine aldığı sorumlulukları harfiyen yerine getiren bir kişilik yapısına sahipti.  

Gazeteci arkadaşım Hurşit Köse ile  birlikte,  kendisini yakın bir zamanda  yeni dünyaya gelen  çocuklarını  tebrik etmek üzere  hobi bahçesinde ziyarete gitmiştik.
  Bizi o her zamanki gibi sıcak ve sevecen tavrıyla karşılamıştı. 
Ev sahibi sorumluluğuyla, benimsemiş olduğu  örf,  adet geleneklerimizin uygun  olarak bize hemen yiyecek-içecek bir şeyler hazırlamıştı.
 Sohbetimize daha sonra,  yine gazeteci arkadaşımız olan Nebahat Uzun’da gelerek katılmıştı. Birlikte geçmişe nostaljik yolculuk yapmış ve   geleceğe yönelik  saatlerce hoş sohbet etmiştik.

İşte bu güzel insana ölüm denen gerçeği henüz yakıştıramadım. Ölüm çok erken geldi ve aldı götürdü ansızın aramızdan. 
Ama ne yapalım ölüm de  "Yaşam Kültürü’nün bir parçası. Bu gerçeği hepimiz görüp, yaşayacağız. Elimiz kolumuz bağlı,  kabullenmekten başka bir çaremiz yok. 

Güle Güle Levent, seni hep o tatlı gülümsemenle anımsayacağız. 
Sen anılarımızda hep bir centilmen kişilik olarak,   yaşamaya devam edeceksin..

IŞIKLAR İÇİNDE UYU! SEN BİZİ HİÇ İNCİTMEDİN,  TOPRAK DA SENİ  HİÇ İNCİTMESİN!

Aramalar : Genc Yasta Gecirdigi Kalp Krizi,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
Balıkesirspor’un hocası İstanbulspor maçını kazanmak için Gideceğiz dedi
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
Levent Özenç
PARTİSİNİN Başında Cumhuriyet Olan CHP Savaştepe İlçe Başkanı Umut Dinç!
Kübra Kılınç
İLK "KENT ŞÜKRAN BERATI" AYDIN AYHAN’A VERİLDİ.
ÖMER FATİH İKİZ
Balıkesirde Almanca’yı Çok İyi Bilen Takım Arkadaşları Arıyoruz Yüksek Maaş Sigorta Yüksek Pirim
ANKETLER (Tümü)
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.