27 Ekim 2020 Salı
Logo

Balıkesir’de Zagnos Dershanelerinde Yetişti; 15 Temmuz’da Akıncı Üstündeydi Adı Nurettin Oruç.!


26-9-2020
  Balıkesir’de  Zagnos Dershanelerinde Yetişti; 15 Temmuz’da Akıncı Üstündeydi Adı Nurettin Oruç.!

HANIMIYLA FETÖNÜN KATALOĞ EVLİLİĞİ YAPARAK EVLENMİŞTİ NURETTİN ORUÇ

AKINCI ÜSTÜNÜN 3.Numaralı ADAMI FETÖCÜ NURETTİN ORUÇ BALIKESİRDE KİMLERLE ÇOK SAMİMİYDİ !


 BALIKESİRDE YETİŞEN ANKARA AKINCI ÜSTÜNÜN  Bombacı Pilotları yetiştiren MAHREM İMAMI NURETTİN ORUÇ
AKINCI ÜSTÜNÜN 3.Numaralı ADAMI FETÖCÜ NURETTİN ORUÇ BALIKESİRDE KİMLERLE ÇOK SAMİMİYDİ !

     BALIKESİRDE ZAĞNOS DERSHANELERİNDE GÖREV YAPAN NURETTİN ORUÇ BALIKESİRDE ACABA KİMLERLE ÇOK SAMİMİYDİ !

Akıncı Üssü’nde 3. Sivil! Nurettin Oruç Balıkesirde Görev Yaptı !

NURETTİN ORUÇ ile ilgili görsel sonucu NURETTİN ORUÇ ile ilgili görsel sonucuDarbe soruşturması kapsamında Adil Öksüz ve Hakan Çiçek’in ardından Akıncı Üssü’nün yakınlarında yeni sivil bir kişinin yakalandığı ortaya çıkmıştı  !.

15 Temmuz gecesi FET֒cü cuntacıların harekat merkezi olarak kullandığı Akıncı 4. Ana Jet Üssü bölgesinde ’hava imamı’ Adil Öztürk ve Anafartalar Koleji’nin sahibi Hakan Çiçek’in harici bir sivilin daha bölgede yakalandığı ortaya çıkmıştı.


NURETTİN ORUÇ AKINCILAR ÜSSܒNDE 

Film yapımcısı olduğunu söyleyen Nurettin Oruç isimli şüpheli, 16 Temmuz sabahı Akıncılar Üssü’nün yakınlarında yakalandı. Oruç ifadesinde, Akıncı Kışlası yakınlarında bulunan bir köye hayvan yetiştiriciliği ile ilgili bir belgesel çekimi için ön görüşme yapmak üzere gittiğini iddia edilmişmişti.

SORUŞTURMA KAPSAMINDA TUTUKLANDI

Akıncı Üssünde operasyonların sürdüğü saatlerde yakalanan Nurettin Oruç, soruşturma kapsamında tutuklandı. Oruç, ifadesinde özetle şunları kaydetmişti:

NURETTİN ORUÇ ile ilgili görsel sonucu

NURETTİN ORUÇ BAKIN NASIL 

     KIVIRTIYOR ?

"BELGESEL GÖRÜŞMESİNE GELMİŞTİM"

"Bir film yapım şirketinde çalışmaktayım. Ben 16 Temmuz 2016 tarihinde sabah 08.00 sıralarında Ankara’dan otostop yaparak 3 araç değiştirmek suretiyle Kazan ilçesindeki Akıncı Kışlası yakınlarında bulunan bir köye hayvan yetiştiriciliği konusunda hazırlayacağımız bir belgesel ile ilgili ön görüşme ve sözleşme yapmak amacıyla gittim.

Darbeci Nurettin Oruç: Hayvan belgeseli çekmeye gitmiştim

"KÖYÜN YAKINLARINDA ARAÇTAN İNDİM"

Kazan’ın köylerine gitmek için yola çıkmıştım ve başta hangi yere gideceğim belli değildi. Otostop yoluyla bindiğim son arabamın şoförüne, yapacağım işi anlattığımda bu kişinin tavsiyesi üzerine Akıncılar kışlasının yanındaki ismini bilmediğim köyün yakınlarında araçtan indim.

"GÖZALTINA ALINDIM"


Bu aracın plakasını ve şoförünün kim olduğunu hatırlamıyorum. Ben anayoldan köy yoluna saparak 5 dakika kadar yürümüştüm. Bu sırada bir jandarma aracı yanıma gelerek kimlik sordu. Gözaltına aldılar. Ben öğleye kadar köyde görüşmelerimi bitirdikten sonra 10-15 gün kadar izin kullanmak amacıyla memleketim Kayseri’ye gidecektim.

"EŞİM EDEBİYAT ÖĞRETMENİ"

Benim eşim Milli Eğitim Bünyesinde Yıldırım Beyazıt Kız Anadolu Teknik Lisesinde Edebiyat öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Biz bayramdan bir gün önce memlekete gittiğimizde ben eşim ve çocuklarımı memlekette bırakmıştım.

"DİYANET’LE ÇALIŞMALARIMIZ OLDU"

Ben Fetullahçı değilim, onlardan çok çektim. Ben bu darbe girişimine iştirak etmedim. Darbe ile ilgili olarak kimseden herhangi bir emir almadım. Mevcut hükümetle ve TRT Diyanet kanalı ile ilgili olarak ’uzaktaki Anadolu’ konulu program çalışmalarımız da vardır. Hayvan yetiştiriciliğiyle ilgili projeyi de Tarım Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı gibi birkaç bakanlığa sunacaktık. Benim darbe girişimi ile bir ilgim yoktur."

ADİL ÖKSÜZ DE ’TARLA ALMAYA 

GELMİŞTİM’ DEMİŞTİ

Soruşturma kapsamında önce gözaltına alınan ardından serbest bırakılan ve Akıncı Üssü imamı olduğu anlaşılan Adil Öksüz de, şüpheli Nurettin Oruç gibi sabahın erken saatlerinde Akıncı Kışlası yakınlarında yakalanmıştı. Öksüz de ifadesinde arazi almak için Akıncı Üssüne yakın bir köye gittiğini söylemişti. Üssün ikinci imamı olduğu tespit edilen Anafartalar Kolejinin sahibi Hakan Çiçek de, üsse bir sosyal etkinlik var denilerek kendisinin çağrıldığını öne sürerek, "Ben de beton duvarının üzerindeki tellerden atlayıp köye doğru yürümeye başladım. Hava üssünden kaçarken jandarma görevlileri beni yakaladı" demişti. Akıncı 4. Anajet Üssü’nde Üs komutanı olarak görev yapan tutuklanan Tuğgeneral Hakan Evrim de ifadesinde darbe girişimi sırasında "141. Filonun bulunduğu yerde sivil giyimli birkaç şahsın olduğunu gördüm" demişti


Darbe Öncesi ‘Sivil imamlar’ aynı günlerde ABD’deydi!


Ankara Başsavcılığı, Akıncı civarında yakalanan “FET֒nün sivil imamları” Adil Öksüz, Kemal Batmaz, Nurettin Oruç ve Hakan Çiçek’in ocak, mart ve haziranda aynı günlerde ABD’de olduğunu belirledi1Temmuz’daki darbe  girişimiyle ilgili soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı önemli bulgulara ulaştı. Akıncı Üssü civarında yakalanan “örgütün sivil imamları” Adil Öksüz, Kemal Batmaz, Nurettin Oruç ve Hakan Çiçek’in ocak, mart ve haziranda, aynı günlerde ABD’de  oldukları belirlendi.
Darbe vaazı günü
 
Başsavcılık, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in “darbe mesajı” olarak  değerlendirilen haki cübbeyle vaaz verdiği görüntülerin yayınlandığı 21 Mart’ta,  Öksüz, Batmaz, Oruç ve Çiçek’in de darbe toplantısı için ABD’de olduklarını tespit etti.
 
Başsavcılık kaynaklarının verdiği bilgiye göre, darbeye teşebbüs eylemi nedeniyle Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli ile ilgili soruşturma  kapsamında, FET֒nün “Hava Kuvvetleri imamı” olduğu ileri sürülen Adil Öksüz, 12  Aralık 2015 ve 16 Haziran 2016’da 34 SIR 49 plakalı aracıyla 12 defa Ankara’ya  geldi. Öksüz’ün yurt dışı seyahatleri ile ilgili detaylı analiz yapan  Başsavcılık, şüphelinin 34 SIR 49 plakalı aracıyla geldiği Ankara’da bazı toplantılar yaptığını ve bu toplantılardan hemen sonra 1-4 Ocak, 17-21 Mart ve  20-24 Haziran’da ABD’de bulunduğu bilgisine ulaştı. Başsavcılık, Öksüz ile aynı tarihlerde ABD’ye giden FET֒nün “sivil  imamları” Batmaz, Oruç ve Çiçek’in de ABD’de değerlendirme toplantılarına  katıldıklarını belirledi.
 
FET֒nün 5 “sivil imamı” hakkında hazırlanan yurt dışı giriş çıkış  analizi raporlarına göre, Öksüz, Batmaz, Oruç ve Çiçek’in darbe toplantısının  yapıldığı değerlendirilen 1- 4 Ocak, 17-21 Mart ve 20-24 Haziran’da ABD’de  bulundukları ve şüphelilerin bu seyahatlerde farklı tarihlerde giriş çıkış  yaparak tedbir uyguladıkları tespit edildi.
 
Şüphelilerden Oruç’un yurt dışı seyahatlerinde genellikle Ankara  Esenboğa Havalimanı’nı kullanarak Almanya aktarmalı ABD’ye gittiği bilgisine  ulaşan Başsavcılık, Hava Kuvvetleri Komutanlığı personelinin yurt dışına gidiş gelişleri için de analiz rapor çalışmalarına başladı.

Aramalar : NURETTiN , , ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
Balıkesirspor’un hocası İstanbulspor maçını kazanmak için Gideceğiz dedi
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
Levent Özenç
Kübra Kılınç
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı’ndan Alkol Denetimi!
ÖMER FATİH İKİZ
Balıkesirde Almanca’yı Çok İyi Bilen Takım Arkadaşları Arıyoruz Yüksek Maaş Sigorta Yüksek Pirim
ANKETLER (Tümü)
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.