30 Ekim 2020 Cuma
Logo

JANDARMADAN YOL UYGULAMASI!


23-9-2020
JANDARMADAN YOL UYGULAMASI!

Jandarma kuralla uymayan 148 araç sürücüsüne 66 bin 699 TL. ceza uyguladı.

Jandarma kuralla uymayan 148 araç sürücüsüne 66 bin 699 TL. ceza uyguladı, System.String[]Balıkesir’de Jandarma Trafik Timleri ana arter yollarda ve köy yollarında yaptıkları trafik denetimlerinde kurallara uymayan sürücülere ceza yağdırdı. Jandarma ekipleri 148 araç sürücüsüne 66 bin 699 TL. idari para cezası uygularken, 30 aracı trafikten men etti.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Timleri tarafından, özellikle hafta sonları artan trafik hareketliliğinden kaynaklı kazaların ve bu kazalardan kaynaklı ölü ve yaralı sayılarının azaltılması, yol kullanıcıları dinlenme süreleri, hız limitleri, emniyet kemeri kullanımı, sürüş esnasında cep telefonlarının kullanılmaması ve sorumluluk bölgemizde sıkça tekrarlanan diğer kural ihlallerine yönelik bilgilendirme maksadıyla; Balıkesir il genelinde "Bölgesel Özel Denetim-14" faaliyeti icra edildi.

Jandarma Trafik Timlerinin radarla hız kontrolü denetimi sonucunda, 456 aracı kontrol ederek, 49 araca 16 bin 132 TL idari para cezası uygularken, 2 araç trafikten men edildi. Motosiklet denetimi sonucunda, 381 motosiklet kontrol edildi ve 25 motosiklete 16 bin 80 TL. idari para cezası uygulandı, 8 motosiklet trafikten men edildi. Tarımsal ve Zirai Araçlar ile Traktör Denetimi sonucunda, 399 tarımsal araç kontrol edilerek, ceza uygulaması yapılmadı. Kırmızı ışık ve cep telefonu kullanımı denetimi sonucunda, 315 denetim yapılarak, 28 kişiye 13 bin 750 TL. idari para cezası uygulandı ve 4 araç trafikten men edildi. Tarım İşçisi ve personel taşımacılığı denetimi sonucunda, 764 servis aracık kontrol edilerek, 30 servis aracına 8 bin 313 TL. idari para cezası uygulanırken, 11 servis aracı trafikten men edildi. Alkol denetimi sonucunda, 697 araç kontrol edilerek, 16 araca 12 bin 424 TL. idari para cezası uygulandı ve 5 araç trafikten men edilerek, 4 sürücünün belgesi geçici olarak alındı. 

- BALIKESİR


Aramalar : jandarma, balikesir, son dakika,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
Balıkesirspor’un hocası İstanbulspor maçını kazanmak için Gideceğiz dedi
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
Levent Özenç
PARTİSİNİN Başında Cumhuriyet Olan CHP Savaştepe İlçe Başkanı Umut Dinç!
Kübra Kılınç
İLK "KENT ŞÜKRAN BERATI" AYDIN AYHAN’A VERİLDİ.
ÖMER FATİH İKİZ
Balıkesirde Almanca’yı Çok İyi Bilen Takım Arkadaşları Arıyoruz Yüksek Maaş Sigorta Yüksek Pirim
ANKETLER (Tümü)
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.