24 Eylül 2020 Perşembe
Logo

BALIKESR VALİSİ ORGANİZE SANAYİ DE ŞİŞE CAMDA İNCELEMEDE BULUNDU


11-2-2020
 BALIKESR VALİSİ ORGANİZE  SANAYİ DE ŞİŞE CAMDA İNCELEMEDE BULUNDU

İŞTE Valimizin BU KONUDAKİ HABERİMİZ

YATIRIMCILAR İÇİN CAZİBE MERKEZİ

Vali Ersin Yazıcı, Şişecam Balıkesir Cam Elyaf Fabrikasını ziyaret etti.
Vali Ersin Yazıcı, cam ve kimyasallar alanlarında dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer alan Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Balıkesir Cam Elyaf üretim tesisinde incelemelerde bulundu.

Balıkesir OSB’de bulunan fabrikada, cam elyaf üretimi yapılan tesislerin üretim hatlarını gezen Vali Yazıcı, fabrika yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Fabrika tesislerinde incelemelerde bulunarak çalışanlarla bir süre sohbet eden Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir’de önemli bir yatırım gerçekleştiren Şişecam Cam Elyaf Fabrikasının ülkemizin en önemli sanayi kuruluşları arasında yer aldığını ifade ederek, tüm çalışanlara kolaylıklar dileğinde bulundu.

BÜYÜK KATMA DEĞER SAĞLIYORLAR

Sanayici ve iş insanlarıyla karşılıklı istişarelerde bulunmak, sanayi kuruluşlarının üretim alanlarındaki çalışmalarını yerinde görmek amacıyla bu tür ziyaretleri gerçekleştirdiğini dile getiren Vali Yazıcı, sanayi kuruluşlarının hem üretim hem de istihdam alanında şehrimizin ve ülkemizin ekonomik yönden kalkınmasına büyük katma değer sağladığını söyledi.

BALIKESİR’İN LOKOMOTİF KURULUŞLARINDAN BİRİ

Şişecam Balıkesir Cam Elyaf Fabrikasının Türkiye’de ilk olduğuna vurgu yapan Vali Yazıcı, "Şişecam, Balıkesir’in lokomotif kuruluşlarından biri. Her geçen gün ileriye giden bir fabrikamız var.  Bu işletmenin ilimizde ve dünya çapında yerinin olması çok önemli." diye konuştu.

KAPILARIMIZ HER ZAMAN AÇIK

Balıkesir’in ihracatını yükselten önemli sektörlerin olduğunu belirten Vali Yazıcı, bu sektörlerin şehrin hem sanayisini hem de ticaretini arttırdığını kaydetti. Balıkesir’in daha çok kalkınması için her türlü çabayı gösteren sanayici ve iş insanlarına kapılarının her zaman açık olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, Türkiye’nin ekonomik anlamdaki büyümesinin üretimle olacağına işaret etti.

BU TÜR TESİSLER DİĞER YATIRIMLARA ÖRNEK OLACAKTIR

Ülke olarak sanayide ilerlememiz adına potansiyelin var olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, "Türkiye’nin sanayileşmesi, kalkınması, büyümesi, her anlamda dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olması yolunda üreticilerimizin katkılarına inanıyoruz, onlara güveniyoruz. Balıkesir her bakımdan, tarımıyla, sanayisiyle ön planda olan bir şehir. Üretim olmadan kalkınmanın devamlılığının olması mümkün değil. Firmalarımız da önemli çalışmalar yapıyor. Üreticilerimiz kendilerini yenilemek ve geliştirmek için çaba gösteriyor. Bu tür tesisler diğer yatırımlara örnek olacaktır. Bugün Balıkesir Türkiye’nin büyük yürüyüşüne, 2023 hedeflerinin elde edilmesine yönelik o gelecek perspektifine zenginlik, derinlik ve büyüklük sunan bir şehir. İmalat sanayisinden ihracata, bütün üretim alanlarına kadar Türkiye’de belirleyici bir kent olma yolunda ilerliyor. Bunu daha iyiye, ileriye ve inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği ve hepimizin inanarak, gayretle gerçekleştirmek için çaba sarf ettiği, dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisinden biri olmak hedefiyle bu süreci daha önemsiyoruz. Tüm üreticilerimize, ekonomimize katkı sağlayan sanayicimize teşekkür ediyorum." dedi.


Aramalar : HABER, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
Balıkesirspor’un hocası İstanbulspor maçını kazanmak için Gideceğiz dedi
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
Levent Özenç
ÖMER FATİH İKİZ
Balıkesirde Almanca’yı Çok İyi Bilen Takım Arkadaşları Arıyoruz Yüksek Maaş Sigorta Yüksek Pirim
Osman Yurdusev
BALIKESİR’DE 26 ÖĞRETMENE GÖZALTI ŞOKU! İşte İsimleri !
ANKETLER (Tümü)
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Web Tasarım: Özgüweb