15 Aralık 2019 Pazar
Logo

ALİ AKDEMİR MARMARA İLE BUGÜN BENDE YANDIM DEDİ !


13-8-2019
ALİ AKDEMİR MARMARA İLE  BUGÜN BENDE YANDIM  DEDİ   !

ALİ AKDEMİR ALMANYADAN GELIP MARMARA ADASINDA TATİL YAPTI ALMANYAYA DÖNDU YABGINI DUYUNCA YIKILDI

BUGÜN BENDE YANDIM:-( ( Marmara Adası Yanıyor!!!


Edebiyatımızın devlerinden Yaşar Kemal’in yazdığı “Karınca Adası”nınilham kaynağı olan bir doğa harikası ve ayrıca her yıl gittiğim, ruhumu bedenimi dinlendirdiğim Marmara Adası’nın bugün cayır cayır yandığı haberini aldım. Bundan bir hafta önce veda ettiğim, koylarında yüzdüğüm, asırlık çınar ağaçlarının gölgesinde serinlediğim adanın yandığı haberini alınca sanki benim de yüreğim yandı. Duyduğum üzüntümü kelimelere sığdırmak, tarif etmek, anlatmak mümkün değil!!!

Neden, Nasıl, oldu sorularına henüz bir yanıt alınmazken, eğer bu doğanın katladilmesinde kastı ve kusuru olanlar varsa onlara lanet ediyorum…

Doğayı, hayvanları katledip, insanların malına canına zarar verip, onlara panik ve korku yaşatan mağdur eden bu olayın failleri bir an önce bulunup en ağır bir cezaya çarptırılmalılar diyorum.

Sözün bittiği yer bu an olsa gerek!!!

YÜREĞİM YANIYOR

“Yüreğim yanıyor.. Bugün bende bende yandım. Alevden bir harmandı tüm yanım yörem. Kızgın bir saç konmuştu ayaklarımın altına.. Başıma ateşten bir yağmur yağıyordu.

Korlaşmış bir demirden çubuktu elimdeki kalem. Kaynar kazandı fokurdayan yüreğim. Bugün bende yandım… Topladığım yıldızları düşürdüm birer birer.. Dibi görünmez bir kuyuya yuvarlandım..

Başım aşağıda, ayaklarım yukarıda topaç gibi dönmeye başladım. Karnım gerildi, göğsüm şişti, soluğum kesildi.. Dudaklarım çatladı. Düş değil gerçekti yaşadıklarımız.“


Aramalar : Aliiiii,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

BALIKLARIN YEM YERKEN Şirin Çocuğa MESAJI ! TIKLA İZLE
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Web Tasarım: Özgüweb