16 Ekim 2019 Çarşamba
Logo

Ramazan Narin rüşveti yazısı ve bakın neler dedi


25-6-2019
Ramazan Narin rüşveti yazısı ve bakın neler dedi

Bandırmada Yaşanan olayın Tüm detayları

HATIRLAYALIM 21- 
TURHAN ÇÖMEZ, RÜŞVET HADİSESİNİ ANLATTI...

Bandırma’da iki üç fabrika kuran eski maliye bakanı K. UNAKITAN’ın oğlu da, SERMAYE BİRİKİMİNİ... babasının nüfusunu kullanarak elde ettiği rüşvetlerden yapmış...

17 Aralık sürecini değerlendirirken, kendi milletvekilliği döneminde yaşadığı bir hadiseyi de anlatan Çömez, hastane yapmak isteyen bir iş adamından dönemin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın oğlunun rüşvet istediğini iddia etti. Çömez yaşadığı olayları şöyle anlattı:
"Ben milletvekiliyken bir iş adamı geldi bana. Bu iş adamı yabancı bazı yatırımcılarla birlikte Ankara’da bir hastane kurmak istediklerini söyledi. O dönemde hükümet bir kanun çıkarmıştı. Belli bir rakam üzerinde yatırım getirmeyi amaçlayan yatırımcılara hazine arazilerini, hazine bedeli üzerinden vermeyi öngörüyordu.
 O iş adamı bir takım araziler bulmuş ve Maliye Bakanlığı’na müracaat etmiş. Bakanlık uzun süre cevap vermemiş ve bu sürede defalarca da gelip gitmiş; ancak bir sonuç alamamış.

BAKAN OĞLU RÜŞVET İSTEMİŞ

Daha sonra bu konuda Maliye Bakanlığı’ndan bir telefon gelmiş ve iş adamına bu konuyu bakanın oğlu ile falanca gün görüşürmüsünüz diye telefon edilmiş. İş adamı kalkıp gitmiş, çaresiz çözüm arıyor. 
Kendisine denilmiş ki 5 milyon dolar bize para verirseniz bu iş çözülür, biz işini hemen çözeriz denilmiş. Bu teklif bakanın oğlu ve temsilcileri tarafından yapılmış. İş adamı geldi bunları bana anlattı.

"BENİM ARKAMDA BAŞBAKAN VAR"

O iş adamının kendisine bunların tamamını yazıp altına da imzasını atmasını istedim. O zamanlarda hakikaten samimi duygular içerisindeydim. Bilmiyordum ki yolsuzluk ve rüşvetin bazı bakanların damarına kadar işlediğini. İş adamı bu tüm detayları yazdı ve bu mektubu Sayın Gül’e bizzat elden verdim. Kendisi ilgileneceğini söyledi; ancak belli ki mektubu Sayın Bakan Kemal Unakıtan’a vermiş. Anladığım kadarıyla bunu düzelt demiş, tahmin edebildiğim kadarıyla. 
Ertesi gün sabahın 8’inde iş adamı beni aradı. İş adamı bakanın bizzat kendisine aradığını ve acilen yanına çağırdığını söyledi. Sayın Bakan şunu söylemiş: "Benim arkamda Sayın Başbakan var. Onun bilgisi olmadan ben bir şey yapar mıyım. Neden gidip bunu Çömez’e söyledin. Hadi bundan sonra işi çöz de göreyim."
HIRSIZ VARRRRRRRRR !
http://www.haberfedai.com/…/erdoganin-kara-kutusu-comezden-…

Aramalar : Bandirma,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

OSMAN YURDUSEV DÜN CANLI HABER SUNDU 750 KİŞİ İZLEDİ ! TIKLA İZLE
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Web Tasarım: Özgüweb