28 Eylül 2020 Pazartesi
Logo

CHP Suriyelilerin dramını keşfetti!


6-2-2015
CHP Suriyelilerin dramını keşfetti!

Diktatör Esed’in katliamlarından kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin sorunlarını CHP daha yeni keşfetti. CHP’li Tekin, BM’yi Suriyeli mültecilere yardıma çağırdı.

Katliamdan kaçan Suriyelileri Türkiye’ye aldığı için sık sık hükümeti eleştiren CHP, Suriyeli mültecilerin yaşadığı dramı yeni görebildi.  (CHP) Genel Sekreteri, ülkelerindeki savaştan kaçarak İstanbul’a yerleşen bazı Suriyelileri, kaldıkları evlerde ziyaret etti. Fatih’te Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı Vefa Semti’ne dün akşam saatlerinde giden Gürsel Tekin, burada kendisini karşılayan Suriyeli çocuklara çikolata dağıttı.


Bazi evleri ziyaret eden Tekin, ailelerle sohbet ederek durumları hakkında bilgi aldı. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında terk edilmiş olan binalarda kalan Suriyelilerin dramı Gürsel Tekin’i şaşırttı. Daha önce dükkan olarak kullanıldığı öğrenilen bir yere giren Tekin, kötü koşullar altından yaşayan Suriyelilerle ilgilendi.

"ÇOCUKLARIN BANYO YAPMA İMKANI YOK"
Aileleri ziyareti sırasında konuşan Gürsel Tekin, "Olağanüstü bir insanlık dramı yaşanıyor. Bu tablo sadece burada değil, İstanbul’da hemen hemen bütün bölgelerinde var. Ben aynı zamanda, Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa ve Güneydoğu coğrafyasında bu tablonun daha ağırını gördüm. Şanlıurfa’da insanlar barınma imkanı bulamadıkları için hastane koridorlarında sabahlıyorlar. O hastanede kokudan içeri giremiyorsunuz. Burayı birlikte gezdik. İmkanları olmadığı için insanlar, kağıt, lastik ne bulurlarsa ısınmak için yakıyorlar. Bu da olağanüstü bir kirlilik oluşuyor. Çocukların banyo yapma imkanı yok. Bu koşullarda insanlar burada yaşıyor. Bu drama hepimizin bir el atması gerektiğine inanıyorum. Bu konuda Birleşmiş Milletleri de göreve davet ediyorum. Çok sayıda insanın hastalıklar dolayısıyla öldüğü ve yeni yeni hastalıkların özellikle çocuklar üzerinde sirayet ettikleri görülüyor. Tabloyu gördüğünüz gibi bu tarihi ada neredeyse tecrit edilmiş. İnsanlar burada çaresiz. Kira ödüyorlar. Kirayı kime ödedikleri belli değil. Ortada kontrat yok. Elektriği kesilmiş, çaresiz kalınca bir yerlerden para bulmuş, elektriğini açtırmış. İnsanlar İstanbul’un gündüz güzel tarafını görüyor. İstanbul’un geceleri gerçekten çok vahim, çok dramatik durumda" diye konuştu.

KATLİAMCI ESED’İN DOSTU CHP
Hükümeti Suriye’deki katliamdan kaçanları Türkiyeye aldığı için sürekli eleştiren CHP ile diktatör Esed arasında da sıkı bir bağ var. 300 binden fazla Suriyeli’yi katleden Esed’e CHP iki kez heyet gönderdi. Bu iki heyette CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu,Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Hatay milletvekilleri Refik Eryılmaz , Mehmet Ali Edipoğlu, Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu ve İstanbul Milletvekili Şafak Pavey yer aldı. Heyet esed’le yaptıkları görüşmelerin ardından esed yönetimini açıkça destekleyen açıklamalar yapmıştı.

İŞTE CHP HEYETLERİNİN ESED’LE ÇEKTİRDİKLERİ HATIRA FOTOĞRAFLARICHP Suriyelilerin dramını keşfetti!

İŞTE CHP HEYETLERİNİN ESED’LE ÇEKTİRDİKLERİ HATIRA FOTOĞRAFLARI


Aramalar :
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
Balıkesirspor’un hocası İstanbulspor maçını kazanmak için Gideceğiz dedi
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
Levent Özenç
ÖMER FATİH İKİZ
Balıkesirde Almanca’yı Çok İyi Bilen Takım Arkadaşları Arıyoruz Yüksek Maaş Sigorta Yüksek Pirim
Osman Yurdusev
BALIKESİR’DE 26 ÖĞRETMENE GÖZALTI ŞOKU! İşte İsimleri !
ANKETLER (Tümü)
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Web Tasarım: Özgüweb