28 Eylül 2020 Pazartesi
Logo

Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı


2-2-2015
Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı

Balıkesir, Kocaeli, Yalova,İstanbul, Bursa, Çanakkale’nin güney ve doğusu, İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Kırıkkale, Çorum çevreleri ve Samsun’un batı ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor. Yağışların İstanbul, Bursa, Balıkesir, Kocaeli, Yalova, Çanakkale’nin güney ve doğusu, İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Antalya’nın doğu ilçeleri ve Isparta çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Türkiye’nin batı kesimlerinde (Marmara, Ege, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz) toz taşınımı bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde 4 ila 8 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ise kuzey, iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı () yönlerden fırtına şeklinde esecek.KUVVETLİ YAĞIŞ
Yağışların, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Kocaeli, Yalova, Çanakkale’nin güney ve doğusu, İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Antalya’nın doğu ilçeleri ve Isparta çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yer çok kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, ani sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.


KUVVETLİ RÜZGAR
Rüzgarın; kuzey, iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına şeklinde eseceğine işaret eden Meteoroloji, kar erimeleri, kara, hava ve deniz ulaşımında meydana gelebilecek aksamalar, ağaç ve direklerin devrilmesi ile çatı uçmaları gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini vurguladı.

TOZ VE KUM TAŞINIMI
Meteoroloji, yurdun batı kesimlerinde (Marmara, Ege, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz) toz taşınımı beklendiğini de belirtti. Meteoroloji, "Görüş mesafesinde düşme, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış, hava kalitesinin azalması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" dedi.

SOBA VE BACA GAZI UYARISI

Meteoroloji Lodos fırtınasına ilişkin vatandaşlara ayrıca bir uyarı daha yaptı ve "Batı ve iç kesimlerde görülen Lodos fırtınası nedeniyle Marmara, Ege, İç Anadolu ile Karadeniz ve Akdeniz’in iç kesimlerinde soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmelere karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Aramalar :
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
Balıkesirspor’un hocası İstanbulspor maçını kazanmak için Gideceğiz dedi
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
Levent Özenç
ÖMER FATİH İKİZ
Balıkesirde Almanca’yı Çok İyi Bilen Takım Arkadaşları Arıyoruz Yüksek Maaş Sigorta Yüksek Pirim
Osman Yurdusev
BALIKESİR’DE 26 ÖĞRETMENE GÖZALTI ŞOKU! İşte İsimleri !
ANKETLER (Tümü)
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Web Tasarım: Özgüweb