26 Mart 2019 Salı
Logo

BALIKESİR TÜRKİYENİN YEM ÜRETİMİNİN % 9.BALIKESİR KARŞILİYOR


15-10-2018
BALIKESİR TÜRKİYENİN YEM ÜRETİMİNİN % 9.BALIKESİR KARŞILİYOR

Balıkesir’de Yem Üreticileri Ticaret Borsasında Toplandı

YEM SANAYİCİLERİNDEN ENFLASYON MÜCADELESİNE TAM DESTEK


12 Ekim 2018 tarihinde Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kula’nın ev sahipliğinde Balıkesir’de faaliyet gösteren yem sanayicilerinden 9’unun katılımıyla, Balıkesir Ticaret Borsası Meclis Toplantı Salonun’da “Enflasyonla Mücadele Programı” için bir araya geldiler. 
Kula Yağ ve Emek Yem A.Ş., Balıkesir Yem San. A.Ş. (BALYEM), Tellioğlu Un Gıda San. A.Ş., Çiçek Yağ Has Un ve Yem A.Ş., Kula Gıda Kombinaları A.Ş., Bilcanlı Yem San. A.Ş., Ertemler Un San. Tic. Ltd. Şti., Bigadiç Turanlar Yem , temsilcilerinin katıldığı toplantı sonrası, yem sanayicileri adına Başkan Faruk Kula açıklamalarda bulundu.
 
“TOPLANTIYA KATILAN BALIKESİR’İN YEM SANAYİCİLERİ OLARAK, HÜKÜMETİMİZİN AÇIKLADIĞI ENFLASYONLA MÜCADELE PROGRAMINI DESTEKLİYORUZ”

Yem Sanayicileri adına açıklamalarda bulunan Başkan Kula: “Üyelerimiz arasında önemli sayıda yem sanayicisi bulunmaktadır. En son verilere baktığımızda ülkemiz karma yem üretiminin yaklaşık %9’u ilimizde yapılmaktadır. Hayvancılığın en önemli girdilerinden olan yem hammaddesi %50-%60 oranında ithal edilmekte olup buna ilaveten bu yıl rekolte de düşük kalmıştır. Biz yem sanayicileri olarak, düşen döviz kuru, hammadde fiyatları ve Hükümetimizin açıkladığı Enflasyonla Mücadele Programı çerçevesinde alınan indirim kararını destekliyoruz.

  Balıkesir Yem sanayicisi hiçbir zaman fırsatçı olmamış, hayvancılığın gelişmesinde her zaman lokomotif kuruluşlar olarak üreticinin ve devletimizin yanında yer almıştır. Balıkesir’de hayvancılığın bu düzeye gelmesinde hayvancılıkla iştigal eden cefakar üreticimizin ve diğer sektör temsilcilerinin yanında biz yem sanayicilerinin rolü büyük olmuştur. Balıkesir Yem Sanayicisi, her koşulda üretmeye, ülke ekonomisine ve şehir istihdamına katkı sağlamaya devam edecektir.” Dedi.  

Aramalar : TOPLANTi , , , ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

HARUN ERTAŞ KAZANCAĞIM BBP GÜLÜNÜ BALIKESİRDE KRESİ BELEDİYESİNE ASACAĞIM DEDİ
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.