20 Nisan 2019 Cumartesi
Logo

Balıkesirde Okul Servis Ücretlerine He An Zam Yapılıbilir !


14-9-2018
 Balıkesirde Okul Servis Ücretlerine He An Zam Yapılıbilir !

İşte Balıkesirde Okul Servislerinde Son Bilgiler

Bu yıl okul servisi ücretlerine zam yok. Veliler sevindi fakat bu kez servis esnafı ateşe atıldı. Servis ücretlerine esnaf odalarının istediği %70 zamdı..  Evet belki bu oran fazlaydı ama en azından %20-30 bandında zam yapılabilirdi… Kısacası UKOME bu işi eline yüzüne bulaştırdı… Pazartesi okullar açılıyor, servis belirsizliği ise sürüyor… UKOME kararından sonra hem servisçi, hem de veliler ne yapacağını bilmiyor

 


Geçtiğimiz günlerde “Servis işini ranta dönüştürmeyin” diye attığımız manşeti hatırlarsınız. Velilerden gazetemize gelen yoğun istekler ve şikayetler sonrası durumu araştırdık ve servisçiler tarafından istenilen uçuk rakamların öğrenci velilerinin belini bükeceğini yazdık. Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma dairesine de bir çağrıda bulunduk. Servis ücretlerine yapılacak zammın İstanbul-Ankara gibi illerde yapıldığı gibi %10 %30 arasında uygulanmasını gerektiğini söyledik. Fakat dünkü toplantıdan çıkan karar hiç zam olmaması yönünde oldu. Yani UKOME velileri güldüreyim derken, servis esnafını üzdü.

 

Evet Esnaf Odalarının istediği %70’lik zam biraz fazla… Fakat servis ücretlerine hiç zam yapılmaması adaletli bir karar değil. Sonuçta geçen yıl 4 lira seviyesinde olan mazot şimdi 6 lirayı geçti. Bunun üzerine aracın bakım masraflarını da eklediğinizde hiç zam yapılmaması servis esnafının ipini çekmek manasına geliyor. Şimdilik servis ücretlerine zam yok fakat bu toplantının ve zam işinin ucu açık bırakıldı. Yani ortada büyük bir belirsizlik hakim.


Aramalar : okul servis, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

BALIKESİRDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNDE KAVGA ! TIKLAYIN İZLEYİN
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.