22 Ocak 2019 Salı
Logo

PASTIRMA SUCUKLARI BUZDABINA KOYARKEN DİKKAT EDİN !


14-9-2018
PASTIRMA SUCUKLARI BUZDABINA KOYARKEN DİKKAT EDİN !

İŞTE BUZDOLABINA KONULACAK OLAN SUCUJ VE PASTIRMALARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Pastırma ve sucuk… 


Şarküteri et ürünleri nasıl saklanmalı?
     Orta Asya Türklerinden bu yana yüz yıllardır Türk mutfaklarının vazgeçilmez ikilisi. Lezzet sofralarından eksik olmayan bu iki şarküteri ürününü dolabınızda nasıl saklayacağınızı biliyor musunuz? Ağzını sıkıca kapatıp dolaba koyduğunuz sucuk, güzel muhafaza ettiğiniz halde küfleniyor mu?


     O zaman sucuk ve pastırma gibi şarküteri ürünlerinin nasıl saklanması gerektiğine dair ipuçlarımızı okumanızı öneririz. Türk sofralarının geleneksel lezzetlerinden olan pastırma ve sucuk, sadece kahvaltıda değil gün içerisinde birçok yemeğin yanında ya da yemeğin içerisinde severek tüketilen bir besin. Sucuğun çıkış noktası ve tarihi tam olarak bilinmese de pastırmanın 1500 yıllık bir geçmişi bulunuyor. 

    Türk insanı ile bütünleşmiş bu iki lezzeti doğru muhafaza etmek de oldukça önemli. Özel bir gıda firmasının Genel Müdürü Andaç Günsoy, “Her iki ürünü de buzlukta muhafaza edebilirsiniz ancak market alışverişlerinde ürünün raf ömrüne ve ürün paketine dikkat ederek satın almalısınız” diye uyarıyor.Aramalar : SUCUK, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

MANGALDA Çikolatalı MUZ YEDİNİZMİ ! TIKLAYIN İZLEYİN
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.