16 Kasım 2018 Cuma
Logo

BALIKESİR VALİMİZ SEL FELAKETİNİN YAŞANDI İLÇELERDEYDİ !


14-9-2018
  BALIKESİR VALİMİZ SEL FELAKETİNİN YAŞANDI İLÇELERDEYDİ !

İŞTE BALIKESİR VALİMİZİN SEL FELAKETİ YAŞANAN BÖLGELER HAKINDAKİ GÖRÜŞLERİ

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞACAĞIZ

Vali Ersin Yazıcı, Bandırma ilçesinde aşırı yağışlar ile ilgili zarar gören yerlerde incelemelerde bulundu.

Bandırma ilçesinde etkili olan sağanak yağış sele sebep oldu. Şiddetli yağışın etkili olduğu bölgelerde can kaybı yaşanmadı.

Bandırma’da akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık 1,5 saat kesintisiz şekilde yağan yağmur kentte hasara yol açtı. Cumhuriyet Meydanı, Kaşif Acar, Şehit Süleyman Bey, İnönü, General Halit Caddelerindeki bir çok işyerini su bastı.

HASARLARIN GİDERİLMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR


Beraberinde Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, , Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ile birlikte selde zarar gören yerleri inceleyip, esnafla görüşen Vali Yazıcı, hasarların giderilmesine yönelik yürütülen çalışmalar hakkında kurum yetkililerinden bilgi aldı.

Selden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Yazıcı, hasarın giderilmesi için ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi.

METREKAREYE 130,6 KG YAĞIŞ DÜŞTÜ


Bandırma ve Erdek ilçelerinde şiddetli yağış nedeniyle oluşan sel felaketinden duyduğu üzüntüyü ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Bugün Bandırma’ya 130.6 kg yağış düştü. Olayın hemen ardından tüm kurumlar burada gerekli çalışmaları başlattı. Çok sayıda esnafımızın işyerini su basmış durumda.

 Mağaza ve sokakların temizliği devam ediyor. Erdek’te birkaç kırsal mahallemizde yollarımız kapalı ama bu akşam onları da açacağız. Erdek-Bandırma arasındaki yolumuz da kapalı. Ekiplerimiz orada. Oranın da açılması için çalışmalarımız devam ediyor. Hasarın en kısa sürede giderilmesi için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Olayın başından itibaren hem uyarı aşamasında, hem de kurtarma çalışmalarında zamanında ve etkin müdahale sağlanabilmiştir.


 Kurumlar arasında örnek bir işbirliği ve koordinasyon sağlanmıştır. Devlet olarak tüm imkânlarımızı seferber etmiş durumdayız. Hepimize çok geçmiş olsun. Can kaybının olmayışı hepimiz için sevindiricidir. Gece gündüz demeden çalışacağız. Bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın."dedi.


Vali Yazıcı yapılan çalışmalar konusunda da açıklamalarda bulunarak, Büyükşehir ve ilçe belediyesi, karayolları, devlet su işleri, afet müdürlüğü ile diğer ilgili kurumların bölgeye gelerek çalışmalara başladığını en kısa sürede hasar tespitlerinin tamamlanacağını söyledi.

Aramalar : VALi, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
BALIKESİRDE Şapkacı EMİN YAŞAMINI YİTİRDİ !
semra aman akyürek
SEMRA AMAN AKYÜREK ÇIPLAK AĞA DEDİ
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
MACİT ERMİŞ
BALIKESİR KÖYLERİMİZ VE İLÇELERİNDE ATATÜRKE SALDIRI !
SAFFET ŞAHAN
YÜCEL YILMAZ’DAN ve Belediyelerden Büyük HİZMETLER !
ANKETLER (Tümü)
Yeni Anket Sorusu...
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.