17 Ocak 2019 Perşembe
Logo

İDRAR KAÇIRMA VE GENİTAL PROBLEMLER İÇİN YENİ ÇÖZÜM !


19-3-2018
İDRAR KAÇIRMA VE GENİTAL PROBLEMLER İÇİN YENİ ÇÖZÜM  !

HANIMLAR BU HABERLERİ MUTLAKA OKUYUN

 Kadınların ortak derdiydi... O soruna çözüm bulundu!Kadınların ortak derdiydi... O soruna çözüm bulundu!


  Kollojen kaybına bağlı olarak ortaya çıkan yumuşak doku sarkmaları ve zayıflıkları özellikle kadınlarda hayat kalitesini düşüren idrar kaçırma, vajinada genişleme, vajinal kuruluk gibi önemli sorunlara neden olur. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Feride Avdıcı, bu sorunların tedavisinde kullanılan, yeni bir çözüm olan Fraksiyonel Karbondioksit Lazer’i anlattı. Genetik faktörler, beslenme ve tıbbi geçmiş yaşanan sorunların ortaya çıkma yaşını ve derecesini belirler.

idrar kaçırma

      Son yıllarda, bu tür sorunların çözümü ve tedavisinde Co2 Lazer yeni bir tedavi yöntemi olarak jinekolojide kullanılmaya başlandı ve etkin sonuçlar elde edildi. Karbondioksit Lazer 10.600 Nm dalga boyu ile cildin orta tabakası olan dermisin en derin kısımlarına nüfuz edebilmekte. 

 
      Bu sebeple Dermatoloji /Jinekoloji ve Cerrahi alanlarda yaygın olarak kullanılmakta. Yakın dönemde ise Karbondioksit Lazerlerin doku düzeyindeki yan etkilerini neredeyse sıfıra düşüren Fraksiyonel Karbondioksit Lazer geliştirildi. AĞRISIZ BİR UYGULAMA Avdıcı, hastane yatışı gerektirmeyen, günübirlik tedavi planı ile gerçekleştirilen Fraksiyonel Karbondioksit Lazer işlemlerinin en önemli özelliklerinden birinin ağrısız bir uygulama olduğu için anestezi gerektirmemesi olduğunu söyledi. Tedavi sonrası ödem ve kızarıklık için buz uygulamasının yeterli olduğu, gebelik ve emzirme dönemlerinde lazerin uygulanmadığını dile getiren Op. Dr Feride Avdıcı, Jinekolojik Karbondioksit Lazerin kullanım alanlarını sıraladı. 

            * İnkontinans (İdrar kaçırma) tedavisi: Özellikle kilo alma, doğum vb.belirli nedenler sonrasında oluşan anatomik değişikliler sonucu karın içi basıncın arttığı durumlarda, idrarını tutamama durumudur. 40 yaş üzeri kadınlarda sık karşılaşılan bir sorundur. Jinekolojik Fraksiyonel karbondioksit lazer yöntemi idrar tutulumunda önemli rol alan idrar yolu ve mesane etrafındaki kollojen üretimini arttırarak tedavide kendine yer bulmuştur.

            Şiddetine ve kişisel özelliklere bağlı olarak 1-3 kür uygulamalar ile % 50-80 oranlarında memnuniyet elde edilmektedir. * Vajinal sıkılaştırma, esnekliği arttırma: Doğum yapan kadınların bir bölümünde vajinal gevşeklik ve buna bağlı olarak vajinal sıkılıkta azalma ve vajinal duvar his duyusunda azalma ortaya çıkabilmektedir. Tedavide cerrahi vajinoplasti yöntemlerine iyi bir alternatif olarak jinekolojik karbondioksit lazer uygulanabilmektedir. Ağrısız bir işlem olduğundan anestezi ve hastanede yatış gerektirmemektedir * Vajinal kuruluğun azaltılması: Menopozla birlikte kadınların büyük kısmında vajinal kuruluk sorunu ortaya çıkmaktadır. 

             Bunun nedeni yetersiz vajinal sekresyondur. Bu durum gerçekleştiğinde kadınlarda ağrılı ilişki veya kanama gibi sorunlar karşımıza çıkmaktadır. Tedavisinde bazı medikal kremler kullanılmasına karşın geçici rahatlamalar sağlamaktadır. Lazer yöntemi ile uygulanan tedavide ise daha uzun süreli sonuçlar alınır. 


Aramalar : OKUYUN, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
BALIKESİRDE Şapkacı EMİN YAŞAMINI YİTİRDİ !
semra aman akyürek
SEMRA AMAN AKYÜREK ÇIPLAK AĞA DEDİ
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
MACİT ERMİŞ
BALIKESİR KÖYLERİMİZ VE İLÇELERİNDE ATATÜRKE SALDIRI !
SAFFET ŞAHAN
YÜCEL YILMAZ’DAN ve Belediyelerden Büyük HİZMETLER !
ANKETLER (Tümü)
Yeni Anket Sorusu...
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.