22 Ekim 2018 Pazartesi
Logo

3.DÜNYA GAZETECİLER ŞURASI GERÇEKLEŞİYOR !


19-10-2017
3.DÜNYA GAZETECİLER ŞURASI GERÇEKLEŞİYOR !

Yılmaz Karaca "Ödül töreni, gala ve diğer gezilerle birlikte ‘Şura’ ile Türkiye’nin de tanıtımına katkı sunacağız’ dedi..

3.Dünya Gazeteciler Şurası hazırlıkları sürüyor..
3.Dünya Gazeteciler Şurası hazırlıkları sürüyor..

Türkiye Gazeteciler Federasyonu öncülüğünde, bu yıl ‘3.Dünya Gazeteciler Şurası’ Kazakistan ve Kırgızistan’da gerçekleştirilecek.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca,’ İlkini Eskişehir’de gerçekleştirdiğimiz ‘Dünya Gazeteciler Şurası’nın, bu yıl üçüncüsünü Kazakistan ve Kırgızistan’da gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Başta Türkiye olmak üzere diğer ülkelerden toplam 46 gazeteci meslektaşımızın katılacağı bu etkinliğin yanı sıra, düzenlenecek ‘Türk Dünyası Film Yarışması’na da katılacak olan 14 arkadaşımız bizimle olacak. Orada, mesleki sorunlarımız, geleceğe dönük projelerimiz yanında Kazakistanlı ve Kırgızistanlı meslektaşlarımız ile buluşacağız. Ödül töreni, gala ve diğer gezilerle birlikte ‘Şura’  ile Türkiye’nin de tanıtımına katkı sunacağız’ dedi..
3.Dünya Gazeteciler Şurası Toplantısı’na Belçika’dan İnter-Media Bruxelles Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Cinal, Almanya’dan Öztürk Gazetesi sahibi Adnan Öztürk, Hollanda’dan ise Sonhaber Gazetesi sahibi Ömer Aşıran ile gazeteci, yazar, şair Yavuz Nufel’in katılacağı öğrenildi.
Şura’ya katılanların, Almatı, Çimkent, Türkistan, Bişkek’i gezerek, aynı zamanda Şura’da bir de sergi düzenleyecekleri belirtildi.


Aramalar : karaca, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

AÇIKGÖZ SURİYELİ EVİNİ HASTANEYE ÇEVİRDİ ! Tıklayın İzleyin
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.