22 Ekim 2018 Pazartesi
Logo

FETÖNÜN ADAMLARINI İTİRAFCI YAKALATTI !


18-10-2017
 FETÖNÜN  ADAMLARINI İTİRAFCI   YAKALATTI !

İŞTE FETÖNÜN YAPILAN SON OPERASYONU BİLGİLERİ !


  •                   Batmaz’ın adamlarını itirafçı yakalattı

Batmaz’ın adamlarını itirafçı yakalattı
         Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) FETÖ/PDY yapılanmasının deşifre edilmesi için Konya’da yürütülen operasyon kapsamında itirafçı olan bir subayın ihbarı, örgütün İstanbul’daki Hava Harp Okulu imamı ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstanbul sorumlusunu yakalattı. 

        Konya’da ifade veren itirafçı askerlerden İstanbul’da Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapan bir subay, Konya polisini arayarak örgüt yöneticilerinin kendisiyle görüşme talebinde bulunduğu söyledi. Bunun üzerine harekete geçen polis, İstanbul’da FET֒ye ait bir gaybubet evine baskın yaptı. Evde Konya’da yürütülen TSK’nın mahrem imamlar soruşturmasında aranan, örgütün müdür ve müdür yardımcısı konumundaki Zafer Çay ile Alper Karabulut yakalandı.

               MAHREM YAPILANMADA

        Ekim’de gözaltına alınarak Konya’ya getirilen iki zanlının, hain darbe girişiminin organizatörlerinden Kemal Batmaz’ın altında mahrem asker ünitelerinde müdür ve müdür yardımcısı olarak görev yaptıkları öğrenildi. Zanlılardan Alper Karabulut’un Hava Harp Okulu imamı, Zafer Çay’ın ise Hava Kuvvetleri’nin İstanbul’da görev yapan FETÖ üyesi subaylarını yöneten ünitenin başındaki isim olduğu tespit edildi. 

       Özel bir eğitim kurumunda öğretmen olan Alper Karabulut ile sınıf öğretmenliği yaparken ihraç edilen Zafer Çay’ın hain darbe girişiminden sonra da örgüt yapısı içerisinde bulundukları, illerde örgüt üye ve yöneticilerine emir verdikleri öğrenildi.

                BASKI YAPIYORLARDI

       Yavuz kod adını kullanan Alper Karabulut’un çözülmeyi önlemek amacıyla FETÖ üyelerine poliste konuşmamaları için psikolojik baskı yaptığı öğrenildi. Operasyonda gözaltına alınan ve Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki subaylarla 15 Temmuz sonrası iki haftada bir görüşme yapan örgüt üyesi esnaf S.S.’nin, Alper Karabulut’un 15 Temmuz sonrasında evine gelerek ilgilenmesi için kendisini yeni subaylarla tanıştırdığını, bu subaylardan da örgüt adına düzenli himmet aldığını itiraf ettiği öğrenildi.

                    En somut belge ABD’de

        ABD İç Güvenlik Bakanlığı’nca Ankara’ya gönderilen FET֒nün sivil imamı Kemal Batmaz’ın 1 Ocak 2016’da ABD’deki sorgusuna ilişkin belge ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Batmaz’ın ABD’de kalacağı yer için FETÖ elebaşının adresini gösterdiği belge, ek delil olarak FETÖ elebaşı Gülen’in iade dosyasına konulmak yeniden ABD’ye gönderildi. Batmaz’ın sorgusunu içeren tutanakla birlikte diğer sivil imamlar Adil Öksüz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç ve Harun Biniş’in ABD’ye aynı tarihlerde yaptıkları uçak seyahatleri trafiğini içeren belgeler de hazırlandı. Batmaz’ın sorgu metni, Gülen’in FETÖ ve darbe girişimine ilişkin bağlantısını en somut ortaya koyan belge olarak nitelendiriliyor.

YÜKSEL TEMEL


Aramalar : FETo, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

AÇIKGÖZ SURİYELİ EVİNİ HASTANEYE ÇEVİRDİ ! Tıklayın İzleyin
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.