22 Mayıs 2018 Salı
Logo

Balıkesirde HASTANEYE YATTI EK ÜCRET İSTENDİ ŞİKAYETCİ OLDU !


12-8-2017
  Balıkesirde HASTANEYE YATTI  EK  ÜCRET İSTENDİ ŞİKAYETCİ OLDU !

BALIKESİRDE YAŞANAN OLAY YARGIYA İNTİĞKAL ETTİ !

Mali Müşavir Eyüp  Mumcular "Balıkesir Özel Sevgi Hastahanesine (Paşaalanı Mahallesinde bulunan) acil rahatsızlığım dolayısıyla 08.08.2017 Tarihinde Saat: 18,22 de kendi imkanlarımla giderek tedavi olabilmek amacıyla ACİL SERVİSTEN GÖGÜS AĞRISI ŞİKAYETİYLE müracaat ettim.

Doktorum sağolsun hemen ilgilenerek ACİL SERVİSTEN “ACİL” olarak Yoğun Bakım Servisine yatırdı.

Gece YOĞUN BAKIM SERVİSİNDE VE GEREKEN DİĞER ÜNİTELER DE yapılabilecek her türlü tedavi uygulandı. Ertesi sabah reçete yazılarak taburcu işlemlerim yapılacak.

Buraya kadar her şey çok güzel. ALLAH BU HİZMETİ VEREN BÜTÜN HASTAHANE PERSONELİNDEN VE İDARECİLERİNDEN RAZI OLSUN.

Taburcu işlemlerini yaptırmak üzere oğlumu aşağıya gönderdiğimde kendisine “AMBULANSLA GELİP GELMEDİĞİMİZ SORULMUŞ” Hayır kendi imkanlarımızla geldik deyince; Şu kadar lira ek ücret borcunuz var bu işlem için demişler oğlum da çıkarıp kredi kartı ile ödemeyi yapmış. (Daha önce aynı işlemi bir kez daha bana da yapmışlardı ben de parayı ödemiştim. Sonra araştırdığımda ACİLDEN GİRİŞ YAPAN “SARI” ve “KIRMIZI” kodlu hastalardan ve YOĞUN BAKIM ÜNİTESİNDE YAPILAN TEDAVİLERDEN (Hastahaneye yatış ne şekilde olursa olsun) hiçbir ek ücret talep edilemeyeceğini talep edilir ve alınırsa şikayet durumunda parayı iade etmek zorunda kalacaklarını ayrıca 10 Katı Ceza ödeyeceklerini ve Sicillerine işleneceğini öğrenmiştim)

Oğlumla müracaata inerek “ACİLDEN GİRİŞ YAPTIĞIMIZI, AYRICA YOĞUN BAKIMDA YATARAK TEDAVİ EDİLDİĞİMİ, BU İŞLEMLER İÇİN BENDEN EK ÜCRET ALAMAYACAKLARINI ; 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu, 5510 sayılı Kanun ve “Genel Sağlık Sigortası İşlemleri Yönetmeliği” hükümleri çerçevesinde (“YEŞİL” Kodlu hariç) hiçbir acil işlem hizmetinden ve hiçbir yoğun işlem hizmetinden ek ücret alamayacaklarını da SÖYLEYEREK İTİRAZ ETTİM. Bana da “SİZ ACİL SERVİSE AMBULANSLA GELMEMİŞSİNİZ O NEDENLE EK ÜCRETİ ÇIKIYOR ÖDEYECEKSİNİZ” dediler. Bunun üzerine bende tarafıma bir fatura düzenlemelerini ve bu ifadelerini aynen faturaya da yazmalarını kendilerini BURSA SOSYAL GÜVENLİK KURUMU MÜDÜRLÜĞÜNE ŞİKAYET EDECEĞİMİ söyledim.

Fatura düzenleyeceklerini ama açıklama olarak istediğimi yazamayacaklarını ifade ettiler ısrar ettim. Yetkililer ile görüşmek istiyorum dedim biraz beklememi söylediler. On beş dakikalık bir beklemenin ardından; ÖZÜR DİLERİZ YANLIŞLIK OLMUŞ SİZ ACİL SERVİSTEN YATIŞ YAPMIŞSINIZ SİZDEN EK BİR ÜCRET ALINMAYACAKMIŞ BUYRUN PARANIZI İADE EDELİM. KREDİ KARTI İLE ÖDEME YAPILMIŞTI DEĞİL Mİ BUYRUN İPTAL EDELİM DİYEREK PARAYI BANKA KARTINA İADE ETTİLER. (Bu işlemlerde ilgili belgeler tarafımda mevcuttur ilgili makamlarca talep edilmesi halinde bilgilerine sunulacaktır. Hastahane kayıtları ve çalışanlar da söylediklerimi doğrulayacaktır.)

Umarım bu ve bunun gibi hatalı işlemler devam etmez zira bir daha bana veya bir yakınıma benzeri bir yolsuz işlem yapılırsa önce parayı ödeyip sonra da elimdeki belgelerle direkt BURSA SOSYAL GÜVENLİK KURUMU MÜDÜRLÜĞÜNE ŞİKAYET edeceğim. Para geç de olsa bana ödenecek ancak 10 KATI CEZA VE SİCİLLERİNE İŞLENEN BİR YÜZ KARASI YOLSUZLUK bu işlemi yapan yüzsüzlere ders olacak. Bu ve bunun gibi bir yolsuzluğa maruz kalmış vatandaşlarımız varsa bana ulaşsınlar.

Bizleri YOLUNACAK KAZ OLARAK GÖRÜP HAKSIZ KAZANÇ ELDE EDEN HARAMZADELER, GÖZÜ DOYMAZ AÇ HASTAHANE SAHİPLERİ VE BUNA BENZER HER TÜRLÜ İŞLETME VE DE BUNA ALET OLAN KİM VARSA ŞAHSIMDAN HAKSIZ YERE ALDIĞINIZ HER KURUŞ HARAM ZIKKIM OLSUN!..

VERGİ YÜZSÜZLERİNİ AÇILAYAN DEVLET BÜYÜKLERİMİZ BU YÜZSÜZLERİ DE AÇIKLAMALILAR.

Balıkesirli Hemşehrilerimiz başta olmak üzere ÖZEL HASTAHANELERDE TEDAVİ OLAN bütün vatandaşlarımızı buna benzer konularda uğradıkları/uğrayacakları haksız uygulamalar karşısında ellerindeki belgelerle haklarını aramak üzere SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BURSA İL MÜDÜRLÜĞÜNE DİLEKÇE İLE ŞİKAYETLERİNİ YAPMAYA davet ediyorum. "  dedi


Aramalar : EYugP, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
BALIKESİRDE Şapkacı EMİN YAŞAMINI YİTİRDİ !
semra aman akyürek
SEMRA AMAN AKYÜREK ÇIPLAK AĞA DEDİ
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
MACİT ERMİŞ
BALIKESİR KÖYLERİMİZ VE İLÇELERİNDE ATATÜRKE SALDIRI !
SAFFET ŞAHAN
YÜCEL YILMAZ’DAN ve Belediyelerden Büyük HİZMETLER !
ANKETLER (Tümü)
Yeni Anket Sorusu...
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.