9 Nisan 2020 Perşembe
Logo

BUNLAR KİMİN POLİSLERİ ACABA !

POLİSLER RAİBA VE TEKBİR İŞARETİYLE OKULA GİRDİLER

  Polis üniversiteye Rabia ve tekbir işaretiyle girdi   

   AKP’ye yürümek isteyen ODTÜ öğrencileri ile Cebeci’de eylem yapan Ankara Üniversitesi öğrencilerine polis Rabia ve tekbir işaretiyle müdahale etti. Ankara Üniversitesi’nde akademisyenler ve öğrenciler gözaltına alındı.

Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesinde IŞID’ın Kobani’ye saldırılarını protesto etmek için yolu trafiğe kapatan gruba polis ekipleri müdahale etti.  Polisin  Ankara Üniversitesi’ndeki Kobani protestosuna  ’Rabia’ ve ’Tekbir’ işareti yaparak müdahale etmesi tepki topladı.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ’NDE ÇOK SERT MÜDAHALE -FOTO GALERİ

Polis, Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) ve İletişim Fakültesi’ne (İLEF) girerek, aralarında akademisyenlerin de bulunduğu 20 kişiyi gözaltına aldı.

ODTÜ SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ-Foto galeri

ODTÜ içerisinde toplanan yaklaşık 200 kişilik öğrenci grubu, IŞID’İn Kobani’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için AKP Genel Merkezine yürümek istedi. Okulun Eskişehir Yolu üzerinde ki A1 kapısına gelen grubun önü çevik kuvvet ekipleri ve TOMA’lar tarafından kesildi. Polis ekipleri daha sonra dağılmayan gruba tazyikli su ile müdahale etti.
KESK ve DİSK  Mecidiyeköy’de Kobani’ye destek eylemi düzenledi. Eyleme destek veren HDP milletvekili Sabahat Tuncel "Sokağa çıkan halkımıza karşı AKP hükümetinin işbirliği içinde olduğu bazı faşist gruplar saldırılarda bulundu, ortamı terörize ettiler. 23 insan yaşamını yitirdi, bu sayı 25’e çıkabilir" dedi.

KESK ve DİSK öncülüğünde Mecidiyeköy Cevahir alışveriş merkezi önünde toplanan bir grup, Kobani’ye destek eylemi düzenledi. İŞİD terör örgütünü protesto eden gruba HDP’li milletvekilleri Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü de destek verdi. "Katil İŞİD, işbirlikçi AKP", "Savaşa hayır, barış hemen şimdi" şeklinde slogan atan grup, "İŞİD barbarlığına, AKP Saldırganlığına Geçit Yok" pankartı ile AKP Şişli İlçe binası önüne yürümek istedi. Ancak grubun yürüyüşüne Mecidiyeköy meydana kadar izin verildi. Grubun yürüyüşü sırasında çok sayıda sivil polis de grubu takip etti. Güvenlilik görevlileri ve protestocular arasında altında açıklamanın yapılacağı yere ilişkin kısa süreli tartışma yaşandı.

TUNCEL, "BAZI FAŞİST GRUPLAR ORTAMI TERÖRİZE ETTİLER"

Basın açıklaması öncesinde konuşan HDP milletvekili Sebahat Tuncel, "Kobani’de direnenler sadece Kürtler için direnmiyor. Kobani’de direnenler Ortadoğu barışı için direniyor" dedi. Kobani halkına desteğe devam edeceklerini söyleyen Tuncel, "Sokağa çıkan halkımıza karşı AKP hükümetinin işbirliği içinde olduğu bazı faşist gruplar saldırılarda bulundu, ortamı terörize ettiler. 23 insan yaşamını yitirdi, bu sayı 25’e çıkabilir" diye konuştu. AKP milletvekillerinin sosyal medyada yer alan İŞİD’le ilgili yorumlarına da değinen Tuncel "Asıl vahim olan şey AKP’li bazı milletvekillerinin de içerisinde olduğu bir grubun sosyal medyada, televizyonlara İŞİD’in yaptığı katliamları meşrulaştırmadır. Bu kabul edilebilir bir durum değildir" dedi.

DEMOKRATİK EYLEMLİKLERİMİZ İÇİN SOKAKLARDA OLACAĞIZ

Sokaklarda yaşananlardan ve ölümlerden PKK ve İŞİD’i aynı kefeye koyanları sorumlu tutan Tuncel, "Demokratik eylemliklerimiz için sokaklarda olacağız" dedi. Hükümete seslenen Tuncel şöyle konuştu: "Biz sizi çok uyardık, Türkiye’nin çıkarı savaşta değil barıştadır. Sizin çıkarınız İŞİD gibi katil bir örgütün yanında olmak değil, Kobani halkını yanında olmaktır. İŞİD’e destek veren politikalardan vazgeçin. Samimi iseniz Salih Müslim’e verdiğiniz sözleri yerine getirin. Demokratik eylemliklerimizi geliştirmek gerektiğini, özellikle Kobani halkı ile dayanışarak Kobani halkı etrafındaki kuşatmayı kırmanın dayanışma ile olacağını göstermek gerekiyor."

AKP İKTİDARI AÇIKÇA İÇ SAVAŞ KIŞKIRTICILIĞI YAPMAKTADIR

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ise şöyle konuştu: "Kobani halkı ile dayanışmak için sokaklara çıkan halka karşı uygulanan baskı ve şiddet, sokağa çıkma yasağı, İçişleri bakanının ’misliyle karşılık verilecek’ dediği bu ortamda AKP iktidarı açıkça iç savaş kışkırtıcılığı yapmaktadır. Biz işçi sınıfıyız, acıya pasaport sormayız. Bütün anaların acısı bizim acımızdır. İŞİD’e sessiz kalmak vicdanımız kaybetmektir.

Basın açıklamasını okuyan grup açıklamanın ardından olaysız dağıldı.


Aramalar : Bunlarda Tayip in Polislerimi ,,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Resimler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
Balıkesirspor’un hocası İstanbulspor maçını kazanmak için Gideceğiz dedi
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
ÖMER FATİH İKİZ
Balıkesir Polisinden BASKINI ve Şafak Operasyonu !
Osman Yurdusev
BALIKESİR’DE 26 ÖĞRETMENE GÖZALTI ŞOKU! İşte İsimleri !
ANKETLER (Tümü)
Yeni Anket Sorusu...
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Web Tasarım: Özgüweb